петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 29

ФОТО: Еве до каде стигнаа снежните облаци на патот кон Македонија

sneg-satelit-foto-printscreen-accuweather-1423229798-614509

Последни вести

Белград за само десетина минути бел целиот покриен со снег по снежната бура која ја зафати Србија.

Снегот што од вчера паѓа во Хрватска, Словенија и БиХ предизвика многу проблеми на жителите на одделни области на овие земји. Прогнозирани се уште снежни врнежи.

Бура и снег предизвикуваат проблеми на патиштата во Словенија, а надлежните советуваат користење на јавниот превоз.

Поради временските неприлики затворени се одделни гранични премини за товарни возила.

Невремето кое го зафати овој дел од Европа, според сателитските снимки, со снежни облаци ќе ја покрие и нашата земја.

Најчитани вести