сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ФОТО: Еве како изгледа искршениот „мерцедес“ на Николиќ

unnamed

Поврзани вести

Блиндираниот „мерцедес ГЛ 500 брабас“ што претседателот на Србија, Томислав Николиќ го добил на подарок од шеикот на Обединетите Арапски Емирати е целосно уништен во судир во автобус.

Displaying Tomislav-Nikolic-Mercedes-dzip.jpg

Српскиот телеграф Телеграф.рс објави ексклузивни фотографии од „слупаниот“ автомобил.

Несреќата се случила кога работник на автомобилскиот сервис „Мерцедес“ се судрил со автобус додека на автомобилот вреден милион евра му правел пробно возење.

Displaying Tomislav-Nikolic-Mercedes-dzip-1.jpg

Скапиот автомобил е целосно уништен, а истрагта за несреќата е одговорен возачот на автобусот.

Работникот на сервисот е повреден и префрлен на лекување.

Displaying Tomislav-Nikolic-autobus.jpg

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести