вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Еве како изгледа новата банкнота од 20 евра

20ev

Последни вести

Европската централна банка (ЕЦБ) ја претстави новата банкнота од 20 евра.

20ev1

Оваа банкнота ќе биде пуштена во употреба од 25-ти ноември оваа година.

Станува збор за замена на досегашната банкнота со нова, а претходно беа заменети и банкнотите од 5 и 10 евра.

Најчитани вести