Македонија,Крими хроника

ФОТО: Еве како изгледала страшната сообраќајка кај село Сирково

ФОТО: Еве како изгледала страшната сообраќајка кај село Сирково

По сообраќајката која ја предизвикал во  неделата вечер возачот Благој Давчев ( 22)  од село Сирково им подлегнал на повредите.

Тој, заедно со уште двајда другари на возраст од 17 и 20 години се враќале за дома, кон Сирково, кога од непознати причини излетал од патот и удрил во жардинерата на бензинската пумпа.

На порталот „Ти реков ми рече“ се објавени фотографии од страшната сообраќајка.

Slika 2 a-01062015035025

Сите три момчиња се здобиле со тешки повреди, поради што веднаш биле префрлени во Ургентен Центар во Скопје.  Поради тежината на повредите, во Клиничкиот центар починал возачот Давчев.

Slika 3 a-01062015035025

ФОТО: http://tirekovmirece.com/