среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Еве како изгледаше Пресека завеана во снег

presekaaa (1)

Последни вести

Колона возила вчеравечер неколку часа беа парализирани кај Пресека поради обилните врнежи на снег.

presekaaa (2)

Од фотографиите може да се види во каква тешка ситуација се најдоа патниците кои заглавија на патот Кичево – Охрид.

presekaaa (3)

Голомрзицата дополнително го отежна сообраќајот. Меѓу завеаните имаше и дечиња и бремена жена.

presekaaa (4)

Во текот на ноќта сите патници се извлечени, но сообраќајот и натаму се одвива отежнато и има забрана за движење на тешки товарни возила.

presekaaa (5)

Најчитани вести