сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Еве како се слави во соблекувалната по победата на Австрија

Ракометарите во соблекувалната ја прославуваат победата над Австрија и пласманото во втората фаза

reprezentacija rakomet

Поврзани вести

Македонските ракометари вечерва успеаа да ја совладаат селекцијата на Австрија и со тоа обезбедија пласман во втората фаза од Европското првенство во Данска. Во соблекувалната по натпреварот, нормално, славеничка атмосфера. Голманот Борко Ристовски има најголема причина за славје бидејќи со своите 20 одбрани е најзаслужен за тоа што репрезентацијата останува да се натпреварува во Данска наместо да се пакува.

rakomet slavje pobeda

 

Фотографијата на социјалната мрежа Фејсбук ја сподели Филип Миркуловски.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести