четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ФОТО: Еве кој е најдрагоцениот трофеј на Ѓоковиќ

noleeeee_1

Последни вести

Тенисерот Новак Ѓоковиќ  ја одбрани титулата на Мастерсот во Мајами. По триумфот против Енди Мареј, Ѓоковиќ објави фотографија на која одмора по напорниот меч.

Најдобриот тенисер во светот ужива со синот додека го масираат.

noleeee_2

„Овој мал другар е мојот најдрагоцен трофеј. Нема подобар начин да се заврши денот, отколку со семејството“, напишал Ѓоковиќ на социјалните мрежи.

 

Најчитани вести