Магазин

ФОТО: Еве кој е најдрагоцениот трофеј на Ѓоковиќ

ФОТО: Еве кој е најдрагоцениот трофеј на Ѓоковиќ

Тенисерот Новак Ѓоковиќ  ја одбрани титулата на Мастерсот во Мајами. По триумфот против Енди Мареј, Ѓоковиќ објави фотографија на која одмора по напорниот меч.

Најдобриот тенисер во светот ужива со синот додека го масираат.

noleeee_2

„Овој мал другар е мојот најдрагоцен трофеј. Нема подобар начин да се заврши денот, отколку со семејството“, напишал Ѓоковиќ на социјалните мрежи.