четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Еве што прават стјуардесите кога нема патници во авионот

1

Последни вести

Стјуардесите ширум светот започнаа нова интернетска мода. На Инстаграм и Твитер објавуваат селфи со хаштаг #trolleydoly, #airhostess и #cabincrew.

Убавите стјуардеси подготвенo заземаат предизвикувачки пози на нивните работни места и се сликаат за социјалните мрежи за да им покажат на сите дека работат многу гламурозна работа. На некои на фотографиите им се придружуваат и пилотите.

Сето ова се прави за забава и со добра намера, но некои мислат дека ова сепак не им треба.

2

3

4

5

6

Најчитани вести