сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ФОТО: Европската комисија ја смести Војводина во Хрватска

4fa75fe087ab4a4ffcb22a4e5f1eda14_L

Поврзани вести

На сајтот на Европската комисија, во рамки на Европскиот центар за совети на потрошувачите од Европската унија, објавена е карта на Европа, на која Хрватска се граничи со Романија.

Па, така според оваа мапа Војводина, која е дел од Србија, се наоѓа во Хрватска. Блазе си им на умешноста во географија.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести