недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ФОТО: Фијаско на СДСМ во Штип

s

Последни вести

Опозицискиот протест против наводната полициска бруталност во Штип, организиран од најголемата опозициска партија, СДСМ денеска доживеа вистинско фијаско, пишува Курир.

s1

Како што покажуваат овие фотографии, на плоштадот „Слобода“ во градот кој има околу 50.000 жители  се собраа едвај стотина граѓани. Стотината граѓани на протестот на СДСМ по собирот на плоштадот, маршираа низ улиците во центарот на градот.

s3

Денешниот протест јасно покажа дека СДСМ нема речиси никаква поддршка во градот под Исарот, односно штипјани едноставно го прочитаа Зоран Заев и застанаа на страната на стабилноста и просперитетот, а не на страната на оние кои преку насилни протести се обидуваат да ја урнат легитимно избраната власт.

 

Најчитани вести