вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

ФОТО: Фока се сонча на лежалка во Самос во Грција

FOKA

Последни вести

Утрово туристите на грчкиот остров Самос биле изненадени од глетката која ги пречекала на плажата.

Имено, на една од лежалките била легната фока која изгледала како пријатно да ужива и да се одмара.

Научниците откако ги виделе фотографиите изјавиле дека ова можеби и е првиот ваков случај и дека никаде порано не било забележано вакво однесување на една фока.

FOKA1

FOKA2

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести