недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

(ФОТО) Галеби, плажа и шампањ, вака Ноле ја прослави титулата во Мајами

Во овој град на Флорида, Новак реши по песочната плажа да прошета со трофејот, но не сам.

nole

Поврзани вести

nole 1По победата над Рафаел Надал во финалето на турнирот во Мајами, Новак Ѓоковиќ реши еден дел од прославата на освојување на турнирот да ја одржи на плажа.

Во овој град на Флорида, Новак реши по песочната плажа да прошета со трофејот, но не сам.

 

 

nole 2За време на трчањето, друштво му правеа галеби, шампањ,но и со скокови за фото репортери кои го следеа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести