петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

ФОТО: ГДОМ во Велес три пати поброен од СОРОС и СДСМ

veles-sporedba

Поврзани вести

Фотографиите покажуваат дека собирот на Граѓанското движење за одбрана на Македонија во Велес е три пати поброен од протестот кој денеска во Велес го организираат СОРОС и СДСМ.

Протест на СДСМ и СОРОС во Велес
Протест на СДСМ и СОРОС во Велес

Илјадниците велешани кои излегоа да дадат поддршка на иницијативата на Граѓанското движење за одбрана на Македонија истакнаа дека изборите се единственото решение за надминување на кризата чија сериозност и се заканува на државата и претставува сериозна кочница за напредокот.

vmro-veles
Народен собир на ГДОМ во Велес

-Оваа држава мора да се одбрани и оваа држава не ја даваме на насилници и криминалци како Заев, истакнуваат поддржувачите на ГДОМ.

Најчитани вести