петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

ФОТО: Герила акции со пораки до Заев и Катица Јанева

Граѓаните со герила акции упатија пораки до лидерот на СДСМ Зоран Заев и до специјалната јавна обвинителка Катица Јанева

Sutka-zajko-640x480

Поврзани вести

-Шутка не ти бега Заев… #запомни… Транспарент со ваква порака до опозицискиот лидер Зоран Заев осамна на плоштадот во Радовиш, пишува „Курир“.

Ваквите герила акции не го поштедија ниту Специјалното јавно обвинителство (СЈО) и Катица Јанева.

sjo-5

Имено, пред СЈО може да се забележи пешкир и порака на грчки која гласи „Катице, си го заборавила пешкирот на лежалка“.

sjo-2

Најчитани вести