петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 31

ФОТО: Ги дувна сите птици со своето кивање

1

Поврзани вести

Фотографот Арнауд Гермаин во Кенија случајно го овековечил неочекуваното кивање на жирафата додека пред неа летаат птици.

Додека жирафата мирно пиеше вода беше изиритирана од неколку капки вода па неочекувано кивна.

Со неочекуваното кивање буквално ги дувна птиците кои летаа околу нејзината глава.

Погледнете…

2

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести