понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

ФОТО: Ѓоковиќ испржи јајце на Австралија Опен

Рекордно високи температури, во Австралија се пржат јајца на сонце!

jajcetenis

Поврзани вести

Во Австралија во моментов температурите се на 46-тиот степен, па тоа го инспирираше тенисерскиот ас Новак Ѓоковиќ да спроведе еден експеримент.

„Ете, колку беше жешко! Ви благодарам на сите што сте стрпливи и упорни со нашиот спорт“,  напиша Новак Ѓоковиќ под фотографијата на која се гледа испржено јајце.

 

Австралија се соочува со рекордно високи температури поради кои беснеат десетици пожари, а едно лице го загуби животот.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести