среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Ѓорче Петров со масовна поддршка за „Силна Македонија“

g

Последни вести

Граѓаните излегоа со масовна поддршка кон Собранието на Република Македонија каде вечерва ќе се одржи големиот народен собир организиран од ВМРО-ДПМНЕ.

Меѓу нив и поголема група граѓани од Ѓорче Петров се движи кон центарот на градот.

Најчитани вести