сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

ФОТО: Гламурозна свадба на Новак Ѓоковиќ

Венчавката била обезбедувана од голем број припадници на приватно обезбедување, а од морската страна биле чувани од црногорската полиција со глисери.

djokovic

Последни вести

Најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата долгогодишна девојка Јелена Ристиќ вчера се венчаа на Кралската плажа, на платото пред вилата Милочер.

Гламурозната венчавка која многу медиуми ја нарекоа „свадба на векот“ се одржа во паркот покрај вилата Милочер, во посебно направена мермерна купола.

Венчавката во црква ќе биде утрево кругот на најблиското семејство на семејството и блиските пријатели.

Венчавката била обезбедувана од голем број припадници на приватно обезбедување, а од морската страна биле чувани од црногорската полиција со глисери.

Британскиот магазин  „Hello”, за 500.000 евра ги доби ексклузивните права да известува од венчавката.

На церемноијата и претходеше голема журка која била одржана завчера и траела се до доцна во ноќта, а гостите ги забавувале Лена Ковачевиќ и Жељко Самарџиќ.

djokovic1 djokovic2 djokovic3 djokovic4 djokovic5  profimedia-0171728051

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести