Магазин

ФОТО: Гламурозно издание на Наоми Кемпбел

ФОТО: Гламурозно издание на Наоми Кемпбел

Сексапилната Наоми Кемпбел на журката на Викторија Бекам изгледаше сензационално.

Таа е една од најпознатите модели не само во Британија, туку и во целиот свет. Ултимејт кралицата каде и да се појави плени и во четириесет и петтата година изгледа боженствено!

Picture Shows: Naomi Campbell September 22, 2015 Celebrities at Victoria Beckham's private dinner during London Fashion Week at her store in Mayfair, London. WORLDWIDE RIGHTS, Image: 259746547, License: Rights-managed, Restrictions: Non Exclusive No Digital Rights Without Permission Please Credit All Uses, Model Release: no, Credit line: Profimedia, FameFlynet UK

Изданието во кое Наоми се појави на забавата која ја организираше Викторија Бекам ги засени сите нејзнини претходни изданија.

Naomi Campbell at Victoria Beckham Mayfair boutique for LFW party London, England - 22.09.2015 Set: Victoria Beckham 22092015, Image: 259742023, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, ZT Images

Наоми се појави облечена во тесно црно фустанче, со кое ја нагласи својата витка линија. Фустанчето дополнително мамеше воздишки со кривите прерамки на задниот дел исполнети со блескави циркони.