недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ФОТО: Го воодушеви светот со својата добрина

momce-525x630

Поврзани вести

Гејџ Бушер, кој е вработен во супермаркет го воодушеви светот со својата постапка.  Еден старец кој пазарел во маркетот не можел да го офати чевелот, па Гејџ се наведнал и му ги заврзал врвките од чевлите со насмевка на лицето.

Гејџ скромно ја искоментирал случката и рекол дека направил нешто што секој би го сторил во иста ситуација.

– Сакаше да ми даде пари, на фотографијата се гледа како се посегнува по својот паричник, но јас му реков дека нема потреба за тоа, додава Бушер.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести