вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ФОТО: Голем број граѓани изразија поддршка за македонската полиција

gragjaniiiiii

Последни вести

Голем број граѓани, стари и млади и од сите националности, вчера се собраа на плоштадите во 23 градови во Македонија и ја изразија поддршката и почитта за македонската полиција. Огромен број на луѓе се собраа пред полициската станица во Кисела Вода.

250011259021 71134542897722

Граѓаните се заблагодарија за патриотизмот на полицијата, за нивната професионалност и непоколебливост во одбрана на државата, на животите на граѓаните и на мирот и соживотот, како и воспоставување на ред и владеење на законите.

550011122466 71134558564387

Собирите се мирни, мирољубиви и се со цел граѓаните да искажат благодарност за несебичното залагање на безбедносните сили.

450011216312 71134545231055

350011216351 71134541231055

фото: Курир

Најчитани вести