сабота, 27 мај 2017  |  Вести денес: 0

ФОТО: Голема полициска акција во предградие на Брисел

Голема полициска акција е во тек во бриселското предградие Етербек, јавува белгиската телевизија РТБФ.

Голема полициска акција во Брисел, ФОТО: РТБФ

Голема полициска акција во Брисел, ФОТО: РТБФ

Поврзани вести

Голема полициска акција е во тек во бриселското предградие Етербек, јавува белгиската телевизија РТБФ.

Телевизијата повикувајќи се на изјави од сведоци, јавува дека локалното население е евакуирано, а на местото се присутни околу 50 полицајци, меѓу кои има специјални тимови за деминирање и снајпери.

Голема полициска акција во Брисел, ФОТО: РТБФ

Голема полициска акција во Брисел, ФОТО: РТБФ

На местото исто така присутни се и екипи на брзата помош. Повеќе информации се најавуваат за подоцна во текот на денот.

Најчитани вести