петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

ФОТO: Големата љубов на малите полжавчиња

polzavi

Последни вести

И најмалите животни во светот може да доживеат голема романса! Toa го ​​докажуваат овие два полжави, кои и покрај сите пречки успеваат некако да поделат еден „бакнеж”!

polzavi2

Тие биланираат на стебленца од цреши, додека се обидуваат да се доближат еден до друг.

Овој неверојатен момент го сликал Вичеслав Мишенко (48), додека се шетал низ шума во близина на неговиот дом во Украина.

polzavi3

Мишенко вели не можел да одолее а да не ги фотографира, иако можеби не сакале нивната љубов да стана толку јавна!

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести