Македонија,Крими хроника

ФОТО: Гореа трафики во скопски Бутел

ФОТО: Гореа трафики во скопски Бутел

Еден час по полноќ биле запалени трафиките спроти старата Општина во скопската населба Бутел.

pozar1

Се уште не е познато кои се причините за пожарот и дали истиот бил подметнат.

ФОТО: Пресс24