понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ФОТО: Горештините ги наполнија сплавовите во Белград

splav

Поврзани вести

Тропското лето ги намами сите во Белград да одат покрај река. На речиси 40 степени тешко се дише, па младите белграѓани спасот го пронајдоа на сплавовите.

Метеоролозите во Србија најавуваат дека за време на најтоплите денови, температуата ќе изнесува 39 степени под сенка, како и дека топлото и суво време ќе се задржи се до крајот на октомври.

Фотографиите покрај другото се и доказ дека со вистинско друштво и горештините полесно се поднесуваат…

splav1

splav2

splav3

splav4

Најчитани вести