понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ФОТО: Господарите на светот „паднаа“ на коалите

koala1

Последни вести

На самитот на светските лидери Г20, кој се одржува во Австралија, претседателите на водечките светски земји издвоија време и за дружба со коалите.

Судејќи по фотографиите, тие уживаа во мазењето со овие слатки животнинки.

Погледнете…

koala

koala1

koala2

koala3

koala4

 

Најчитани вести