петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

ФОТО: Градот на мртвите

5

Последни вести

Беихеи познат како „градот на мртвите“ се наоѓа во Кина и од него сигурно ќе ве полазат морници.

Во овој град се изградени повеќе од 100 вили, но тука никој не живее, шест години во овој град живеат духови.

Луксузните градби се останати празни, дворовите опустошени од времето, исто како и природата која го опкружува гратчето.

1 2 3 4

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести