сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

ФОТО: Граѓаните масовно се собраа пред седиштето на СДСМ

1

Поврзани вести

Мирниот протест на ГДОМ пред седиштето на СДСМ станува се помасовен.

Околу 20.000 граѓани излегоа да го искажат несогласувањето против аболицијата на Зоран Заев и Зоран Верушевски и со барање да се одржат избори на 5 јуни со цел излез од политичката криза и слобода на Македонија.

Од ГДОМ кои имаат огромна поддршка и денес велат дека нема да дозволат украинско сценарио во Македонија.

2

3

4

Најчитани вести