недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ФОТО: Граѓаните масовно излегуваат да го дадат својот потпис за Иванов

dik-kv

Поврзани вести

Откако на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ огромен број од делегатите одлучија да застанат зад Иванов и тој да биде претседателски кандидат на владејачката партија, масовна поддршка актуелниот претседател добива и од граѓаните, пренесе Курир.

Ѓорге Иванов денеска освои вкупно 1099 гласови на Конвенцијата, а останатите негови тројца противкандидати заедно освоија само 135. Масовната поддршка за Иванов која започна на Конвенцијата продолжува и од страна на граѓаните.

Оваа фотографија од пред канцеларијата на Државната изборна комисија во општина Кисела Вода, покажува дека изборот на владејачката партија да му укаже доверба на Иванов и тој да се бори за втор мандат е целосно оправдан од народот.

dik-kv

Покрај во Кисела Вода, според информации од Курир, граѓаните масовно излегуваат да го дадат својот потпис за поддршка на Ѓорге Иванов и низ цела Македонија. Ваквата масовност покажува дека граѓаните застануваат зад изборот на партиските делегати на ВМРО-ДПМНЕ, кои денеска убедливо го поддржаа за Иванов.

veles-ivanov

Поддршка за Иванов во Ѓорче Петров и Гази Баба

ssstoticii

ggggg

ohrid-potpis333

Долга редица во Охрид

koce-potpis

Поддршка и од скопскиот татко

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести