Македонија

ФОТО: Граѓаните масовно излегуваат да го дадат својот потпис за Иванов

ФОТО: Граѓаните масовно излегуваат да го дадат својот потпис за Иванов

Откако на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ огромен број од делегатите одлучија да застанат зад Иванов и тој да биде претседателски кандидат на владејачката партија, масовна поддршка актуелниот претседател добива и од граѓаните, пренесе Курир.

Ѓорге Иванов денеска освои вкупно 1099 гласови на Конвенцијата, а останатите негови тројца противкандидати заедно освоија само 135. Масовната поддршка за Иванов која започна на Конвенцијата продолжува и од страна на граѓаните.

Оваа фотографија од пред канцеларијата на Државната изборна комисија во општина Кисела Вода, покажува дека изборот на владејачката партија да му укаже доверба на Иванов и тој да се бори за втор мандат е целосно оправдан од народот.

dik-kv

Покрај во Кисела Вода, според информации од Курир, граѓаните масовно излегуваат да го дадат својот потпис за поддршка на Ѓорге Иванов и низ цела Македонија. Ваквата масовност покажува дека граѓаните застануваат зад изборот на партиските делегати на ВМРО-ДПМНЕ, кои денеска убедливо го поддржаа за Иванов.

veles-ivanov

Поддршка за Иванов во Ѓорче Петров и Гази Баба

ssstoticii

ggggg

ohrid-potpis333

Долга редица во Охрид

koce-potpis

Поддршка и од скопскиот татко