сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ФОТО: Груевски го пречека српскиот колега Вучиќ

vucikmk

Последни вести

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, го пречека својот српски колега Александар Вучиќ.

Потоа двајцата премиери одржаа средба во македонската Влада, а истовремено средба одржаа и министери од повеќе ресори во двете Влади.

vuciikk222

Македонската и српската Влада имаа заедничка владина седница.

vucik333

Груевски и Вучиќ денес ќе одржат и заедничка прес-конференција.

pozdrav

rakuvanje

sredba

preceka

 

 

Најчитани вести