четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

ФОТО: Груевски и Иванов на Велигденска воскресна миса

voskresna-misa

Поврзани вести

По повод големиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден, претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, вчера присуствуваше на Велигденска воскресна миса во католичката црква „Пресветово Срце Исусово“ во Скопје, а потоа присуствуваше на Велигденската воскресна литургија во православната црква „Свети Петар и Павле“ во Кичево.

 

misa-1 misa

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести