понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ФОТО: Груевски и сопругата на прием кај Обама

g

Последни вести

Премиерот на Република Македонија, Никола Груевски е во неколкудневна посета на САД.

Груевски се сретна со американскиот претседател Барак Обама, а двајцата беа во придружба на своите сопруги.

На примот кој го приреди претседателот на САД за лидерите на земјите учесници на Генерално Собрание на ООН, се фотографираа Барак и Мишел Обама со Никола и Боркица Груевски.

Најчитани вести