петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

ФОТО: Груевски и во Струга присуствуваше на фрлањето на крстот

DSC_2681

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски, по посетата на Охрид, се упати кон Струга.

Тој го следеше фрлањето на крстот во водите на Охридското езеро во Охрид, а потоа одбележувањето на големиот празник го проследи и во Струга.

DSC_2645

 

DSC_2848

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести