петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

(Фото) Груевски на Ифтар вечера со граѓаните на Струга

gruevski-struga-iftar1-500

Последни вести

Премиерот Никола Груевски вечерва е на Ифтар вечера со граѓаните од Струга и струшко со муслиманска вероисповед.

Синоќа премиерот Груевски по повод муслиманскиот верски празник Рамазан приреди Ифтар вечера во Владата.

На Ифтар вечерата присуствуваа претставници на Исламската верска заедница (ИВЗ), пратеници и владини функционери.

gruevski-struga-iftar-500

 

gruevski-struga-iftar2-500

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести