Македонија

(Фото) Груевски на Ифтар вечера со граѓаните на Струга

(Фото) Груевски на Ифтар вечера со граѓаните на Струга

Премиерот Никола Груевски вечерва е на Ифтар вечера со граѓаните од Струга и струшко со муслиманска вероисповед.

Синоќа премиерот Груевски по повод муслиманскиот верски празник Рамазан приреди Ифтар вечера во Владата.

На Ифтар вечерата присуствуваа претставници на Исламската верска заедница (ИВЗ), пратеници и владини функционери.

gruevski-struga-iftar-500

 

gruevski-struga-iftar2-500