четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Груевски положи цвеќе пред споменикот на ослободителите на Скопје

gr2500471_0020_01.MP4.Still

Поврзани вести

Со положување цвеќе пред споменикот на ослободителите на Скопје, денеска во Македонија официјално е одбележан 9 Мај- Денот на победата над фашизмот.

gruevski1

Цвеќе положи делегација на Владата предводена од премиерот Никола Груевски.

 

 

 

gruevski 2Пред споменикот, цвеќе положија и делегации од Собранието, од Кабинетот на Претседателот, од АРМ, Град Скопје, претставници на борците, на политичките партии, на ОБСЕ и на амбасадите на Русија, Србија, Украина и САД.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести