четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Груевски приреди ифтар вечера

gruevski_iftar-2

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски по повод рамазанските пости приреди ифтар вечера во Скопје за членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ и на коалициските партнери кои се од исламска вероисповест, пренесува „Курир“.

gruevski-iftar-1 copy

На вечерата присуствуваа носители на државни функции, пратеници, членови, симпатизери и поддржувачи на политиките на партиите од Коалицијата „За подобра Македонија“.

gruevski-iftar-3

 

 

Најчитани вести