сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 37

ФОТО: Груевски со семејството во посета на црквата Свети Димитрија

crkva-3-640x480

Последни вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска ја посети црквата Свети Димитрија која се наоѓа во централното градско подрачје во Скопје.

crkva-2-640x480

Православните верници го празнуваат Духовден, кој има големо значење за верниците, што придонесе и македонските цркви да бидат преполни уште од раните утрински часови.

knigi-1

Откако како и сите присутни верници запали свеќи, Груевски убавото време го искористи за куса прошетка со сопругата Боркица и двете ќерки Софија и Анастасија.  Груевски застана и на препознатливиот штанд за книги кој се наоѓа на шеталиштето на улица „Македонија“.

prosetka-1-640x480 prosetka-2-640x480

Најчитани вести