сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Груевски со семејството на прошетка во Бигорскиот манастир

Груевски и неговата сопруга Боркица и двете ќерки, Анастасија и Софија, вчера беа пречекани од архимандритот Партениј и целото Бигорско братство.

big03x

Поврзани вести

На Денот на сесловенските просветители – Свети Кирил и Методиј, претседателот на Владата, Никола Груевски заедно со своето семејство го посети Бигорскиот манастир.

big04x big05x big06x big07x

Груевски и неговата сопруга Боркица и  двете ќерки, Анастасија и Софија, вчера беа пречекани од архимандритот Партениј и целото Бигорско братство.

Семејството Груевски во посета на манастирот останаа неколку часа.

0big8x 0big9x 1big0x 1big1x big01x big02x

ФОТО: http://www.bigorski.org.mk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести