четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 41

ФОТО: Груевски со семејството на вечерна литургија во скопско Радишани

gr-veligden-1-768x576

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и неговото семејство вечерва присуствуваа на вечерна литургија во црквата „Свети Наум Охридски“ во скопско Радишани, каде заедно со бројните верници го дочекаа Велигден.

gr-veligden-2-768x576 gr-veligden-3 gr-veligden-4-768x662 gr-veligden-5-768x432 gr-veligden-6-768x432 gr-veligden-7-768x432

Најчитани вести