понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ФОТО: Груевски со семејството навиваше за Вардар

Семејството Груевски беше на трибините во салата „Борис Трајковски“ каде вардарци се соочија со тимот на Хамбург, меч кој заврши со нерешен резултат.

semejstvo

Поврзани вести

ФОТО: Ѓ. Личовски (Републиика)

Премиерот Никола Груевски заедно со своето семејство – сопругата Боркица и ќерките Анастасија и Софија вечерва ги бодрше ракометарите на Вардар на осминафиналниот меч од ЛШ. Семејството Груевски беше на трибините во салата „Борис Трајковски“ каде вардарци се соочија со тимот на Хамбург, меч кој заврши со нерешен резултат.

Покрај Груевски на трибините во спорската арена беа и директорот на Управата за безбедност и контраразузнавањ, Сашо Мијалков, претседателот Ѓорге Иванов со синот, вицепремиерот Зоран Ставревски, министерката Гордана Јанкуловска,собранискиот спикер Трајко Вељановски, градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски…

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести