сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фото: Груевски во Лиеж веднаш до британското кралско семејство

DSC_7489

Поврзани вести

На одбележувањето на 100 годишнината од почеткот на Првата светска војна во Лиеж , Белгија, денеска присуствуваше и македонскиот премиер Никола Груевски.

Интересен е моментот, што неговото место за седење беше веднаш до британското кралско семејство, односно до принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон.

Низ неколку фотографии погледнете како помина денешната манифестација и кои се беа меѓу присутните гости

DSC_7282

DSC_7372

DSC_7418

DSC_7467

DSC_7489

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести