петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ФОТО: Груевски во Охрид за одбележување на Водици

gruevski vo ohrid

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски присуствува на одбележувањето на големиот христијански празник Богојавление-Водици во Охрид.

Одбележувањето  на  христијанскиот празник Богојавление -Водици има исклучително значење за Охрид и христијанските верници. Одбележувањето на Празникот Богојавление во Охрид е едно од најголемите одбележувања на верски настан и на Балканот, со тоа потврдувајќи го називот  на Охрид како балкански Ерусалим.

DSC_2136

DSC_2270

DSC_2447

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести