четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Груевски за Велигден ја посети Гевгелија

g

Последни вести

Премиерот Никола Груевски за Велигден дојде во посета на Гевгелија. Со семејството запали свеќи по повод големиот христијански празник Велигден во црквата „Свети Кирил и Методиј“ во Гевгелија, а потоа по убаво сончево време прошетаа низ плоштадот во Гевгелија.

g2 g3 g4 g5

 

 

Најчитани вести