недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 3

ФОТО: Гвен Стефани со нов непрепознатлив изглед

gven

Поврзани вести

Гвен Стефани се појави на доделувањето на музичките награди Билборд со природна нежна шминка.

Гвен имаше сенка на очите, минимално количество маскара и безбоен кармин. Кога таа излезе на сцената, на публиката и требаа неколку минути да ја препознае.

– Знам дека на фановите не им се допадна овој излгед на Гвен Стеани, тоа јасно го покажаа на социјалните мрежи. Ја нашминкав како секогаш, само изоставив вештачки трепки и туш за очите, а на усните и ставив безбоен кармин, изјави нејзиниот стилист Арлт.

– Сепак, убаво си поминавме, не ги сфаќајте ваквите работи премногу сериозно, додаде тој.

Ова не е првпат пејачката, која е позната по огромните вештачки трепки на очите и црвениот кармин за усните, да се појави со нежна шминка, но овој пат промената навистина беше драстична. Целата работа отиде толку далеку, што фановите компјутерски додаваа дебел црн туш и црвен кармин на сликата на пејачката.

Најчитани вести