сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 17

ФОТО: Хенри го сака Скопје

hhh

Последни вести

Двегодишниот Хенри Александер Шиба го сака Скопје и тоа гордо го покажува.

Мајка му на Хенри е од Македонија, а татко му од Хаваи. Тие живеат во Њујорк, каде Хенри гордо носи блузичка со натпис „Го сакам Скопје“.

hh1

Малиот Хенри знае каде се наоѓа Скопје и дека таму живее дедо му.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести