сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

(ФОТО) Хорор на Алпите, еден вагон од воз се сруши во провалија друг остана да виси во воздух

vlak_nesre_a_392368S1

Последни вести

Неколку вагони на патнички воз со околу 200 патници излетал од шините при одрон на земјиште во близина на Сент Мориц на југоистокот на Швајцарија. Најмалку еден вагон пропаднал во провалија, додека еден останал да виси на раб.

slika voz

Според известувањето на локалните медиуми, седуммина се повредени, а засега нема податоци дали има мртви.

voz 2

На местото на несреќата се четири спасувачки хеликоптери, имајќи предвид дека по копнен пат не може да му се пријде на местото на несреќата.

voz 3

Во вагонот кој останал на работ на провалијата, патниците наводно трчале во паника во делот кој останал на земја за со својата маса да се обидат да спречат да се лизне.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести