петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

ФОТО: Хорор во училиште во Србија

s

Поврзани вести

Директорот на основното училиште „Светозар Радиќ“ во Текија, Михајло Сидерис на својот Фејсбук профил поставил фотографии од училниците во кои има голема количина на вода и кал по поплавите во овој дел од Србија.

s1

-Нашето училиште и целата населба ги погоди катастрофална поплава. Водата измешана со камења, земја и стебла ја опустошија населбата. Со малку среќа и брза реакција на вработените избегната е катастрофа во училиштето. Ова  е погледот од внатре, напишал Сидерис.

s2

 

s3

Од Текија и околните села со бродови и хеликоптери се евакуирани околу 500 лица до кои било речиси невозможно да се најде по копнен пат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести