петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

ФОТО: Хулиганите на СДСМ и платениците на СОРОС демолираа медиуми

1-480x853

Поврзани вести

Мета на приврзаниците на опозицијата вечерва беа и медиумите. Објектот на Радио Слободна Македонија и на неделникот Република вечерва беше мета на груб напад на демонстрантите кои откако се судрија со полицијата, пред Владата протестираат против одлуката на претседателот Ѓорѓе Иванов.

Камења летаа кон влезната врата на радиото, од кои два ја погодија целта. За среќа нема ниту еден повреден меѓу вработените, кои во тој момент беа на своето работно место, пишува РСМ на својата интернет страна.

rsm-iskrseno1

5

3-480x853

RSM-skrsena-vrata-520x924

Најчитани вести