Македонија

ФОТО: Хулиганите си заминаа, останаа камењата со кои беше удирана македонската полиција

ФОТО: Хулиганите си заминаа, останаа камењата со кои беше удирана македонската полиција

Хулиганите си заминаа, останаа камењата со кои беше удирана македонската полиција.

Хулиганите на СДСМ и платениците на Сорос кои денес повторно простерираа и покрај повиците тоа да го сторат на мирен начин, пак удрија со камења по македонските полициски службеници. Според информациите двајца полициски службеници се повредени.

kamenjaaaa

Како што изјави Доктор Виктор Камиловски за ТВ Нова, полициските службеници биле примени во хируршката килиника „Свети Наум Охридски“, по повредите со кои се здобиле откако биле удрени со бекатон плочки.

kamenjaaaa1

Едниот од нив е со контузија на рамо, а другиот со повреда на рачниот зглоб. Пружена им е медицинска помош по што се пуштени на домашно лекување. Од болницата информираат дека кај нив не се донесени повредени демонстранти.

Демонстрантите на СДСМ кои беа спречени да дојдат до штабот на ВМРО-ДПМНЕ, насилството го применија на полицајците врз кои беа фрлени голем број камења и други тврди предмети.