недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ФОТО: И „Кјуриосити“ направи „селфи“ фотографија

16205906185362bce283202066133702_640x420

Поврзани вести

НАСА роверот „Кјуриосити“, кој моментално се наоѓа на локацијата наречена „Кимберли“ направи„селфи“.

На фотографијата се гледа „главата“ на „Кјуриосити“, односно инструментите, вклучувајќи го ласерското око и Масткам камерата.

Овој автопортрет всушност е еден од направената серија  фотографии снимени на 28 април.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести